RISP – Blondýna se vrací a není sama…

Přátelé, tak se po létě zase vracím, potkala jsem zrzka, který má k RISPu spoustu otázek, a protože vás by odpovědi mohly také zajímat, ráda se s vámi o ně podělím.

ZRZ: Tak co je s RISPem nového? Pracuješ vůbec nějak s náměty z oblastních porad?

BLO: Jasně! Zrovna přes léto se toho událo spoustu. Jedním z nejčastějších námětů byla žádost o aktualizaci videonávodů a manuálu. Což bylo taky první, do čeho jsme se pustili. Na domovské stránce jsou teď aktualizované všechny videonávody, mají i nový vzhled. Věřím proto, že celá stránka působí tak nějak uceleněji a přívětivěji. 🙂

ZRZ: Takže jste to trochu přeleštili, aby se neřeklo? Nebo je tam něco fakt nového?

BLO: Videonávody jsou opravdu nové, podrobnější, rozdělené podle typu nápověd, kdy prvních šest ukazuje, jak vložit do RISPu lidi, jak vložit členy do oddílu, jak je mazat nebo převádět na evidované osoby, jak udělat registraci oddílu a jak udělat registraci PS. Další čtyři se týkají samostatných kapitol: práce s dokumenty u lidí, u jednotek, práce s exporty dat a přihlášení ke „Společné energii“.

ZRZ: Ke společné energii? To spolu budeme meditovat a sdílet pozitivní vibrace, nebo co?

BLO: Ale neeee. 🙂 „Společná energie“ je projekt, o kterém se mluvilo už na jaře, umožňuje využití asi nejlevnějšího dodavatele energie na trhu, viz www.pionyr.cz/clenove/spolecnaenergie. V RISPu je jednoduchý přihlašovací systém, najdeš ho hned na domovské stránce v části Společná energie. Postup přihlášení najdeš také v červnové Mozaice.

ZRZ: No, to nezní špatně, podívám se na to. Mluvila jsi ale i o manuálu, ten je taky nový?

BLO: I manuál je aktualizovaný – vypadá trochu jinak, má více obrázků, aby vše bylo srozumitelnější, postupy jsou podrobnější, tak nějak v blondýnině stylu… Takže je pochopíš určitě i ty. Najdeš ho taky na domovské stránce v sekci odkazy.

ZRZ: To dáváte všechno na úvodní stránku? Se vám nechce vymýšlet, kam s tím?

BLO: Ale houby… 🙂 Je to jen jasně rozdělené, na vnitřních stránkách jsou všechny informace o lidech, jednotkách, k nim náležící dokumenty a podobně. No a na domovské stránce je spousta užitečných informací určených všem uživatelům RISPu, jako jsou zmíněné návody, odkazy, „Společná energie“, novinky, informace k evidenci, podmínky používání RISPu a okno hlášení, zkrátka je toho opravdu dost.

A příště vám povím, jak dopadly další připomínky, přes léto se toho událo mnoho, a tak se máme na co těšit.

Vendy