RISP – Blondýna je zpět a není sama…

Uplynul nám další měsíc a RISP je zase o něco bohatší nebo spíš je zase pár věcí trochu nebo hodně jinak, tentokrát jsme se zaměřili na úpravy spojené s přívětivějším prostředím a drobným zjednodušením celého systému.

ZRZ: Drobné zjednodušení? Takže počet lidí, co se v tom vyznaj, stoupl ze tří na pět? 🙂

BLO: Haha… No ale je fakt, že připomínek, které volaly po zjednodušení, byla spousta. Taky často zaznívalo, že by nemělo jít dostat se na jedno místo zbytečně moc cestami a že by bylo dobré RISP zrychlit. Takových připomínek bylo přes 10 %. Byly ale dost obecné, tak jsme se pustili do zjednodušování v místech, kde to bylo možné. Ono totiž „zjednodušte to“ je krásné heslo, ale pokud od systému chceme, aby uměl spoustu věcí, nemůžeme očekávat, že v něm bude 5 tlačítek.

ZRZ: Mě by občas úplně stačilo jedno… Ale zkus teda nahodit nějaký příklad, co se fakt zjednodušilo.

BLO: Nejviditelnější bylo zobrazení informací přes tlačítko Organizační struktura, kde byli vidět jak lidé, tak jednotky, to samé se ale zobrazilo přes tlačítka Lidé a Jednotky. Statisticky byly častěji využívané právě přímé odkazy Lidé nebo Jednotky, které jsou přehlednější. A tak jsme z hlavní lišty odstranili Organizační strukturu, protože nenabízela nic, k čemu nevede jiná cesta, i když v ní bylo vše pohromadě.

ZRZ: Ahá, a já si říkal, k čemu tam je, když na ní vůbec neklikám. 🙂 Takže už je jen jedna cesta?

BLO: Ano i ne. Ke každé informaci je teď jedna přímá cesta z hlavní stránky. Ale všechny údaje v RISPu jsou vzájemně provázané, takže kdo si otevře detail pionýrské skupiny, vidí i její členy, stejně jako ten, kdo si najde člověka podle jména, vidí, v jaké skupině je členem. Jinak by to nešlo. Ale to už nejsou dvě samostatné různé cesty ke stejným datům.

ZRZ: To jsem zvědav, jestli bude někdo volat, že se to rozbilo a tlačítko je pryč… 🙂 Máš tam něco dalšího?

BLO: Myslím, že spíš nikdo volat nebude, on to tlačítko vážně používal málokdo. Další úprava byla zaměřená na lepší orientaci, i když ji ocení hlavně lidé, kteří s RISPem pracují na úrovni KOP. V oblasti pod hlavním menu se totiž nově zobrazuje cesta k jednotce, kterou máme otevřenou.

ZRZ: Super… k čemu to je?

BLO: Hele, představ si, že hledáš nějaký konkrétní oddíl, třeba kvůli akci, kterou pořádá. Najdeš si ho přes tlačítko Jednotky (ale musíš mít zaškrtnuté políčko „včetně podjednotek“), jenže ti dojde, že nevíš, pod kterou skupinu patří… Nově se ti pod horní lištou zobrazuje cesta: Pionýr \ KOP \ PS, takže to hned vidíš.
A ještě chci zmínit jednu zdánlivou drobnost. Nově jde kopírovat text (takže třeba e-mail nebo adresu) rovnou z výpisu, který se ukáže po kliknutí na tlačítka Lidé a Jednotky nebo po vyhledávání. Nemusíš si rozklikávat detail.

ZRZ: No tak tohle je opravdu super, to rozklikávání detailu byl pěknej vopruz!

O zpracovávání dalších připomínek si povíme zase příště, tak se těšte!

Vendy