RESET jede!

tymPřípravy Republikového setkání 2017 jsou v plném proudu. Náš organizační tým se opět sešel na Bajkalské. Pracovali jsme, až se z nás kouřilo. Na RESETu bude letos poprvé i Dětská Porta, a tak bude program opravdu pestrý. Zde je malá ochutnávka.

V pátek 9. 6. 2016 můžete přijet na Landek již dopoledne a v klidu si prohlédnout celý areál, využít LandekQuest s PIOgeocachingem. Večer bude připraven koncert ostravské hudební skupiny Úspěch a slavnostní zahájení Republikového setkání.

Sobota bude plná hudby ze dvou pódií Dětské Porty. V areálu budou připraveny rukodělné dílny – Big Shot, plackovače, mramorování apod. Pro sportovně založené bude k dispozici lezecká stěna, dodgeball a další zajímavé aktivity jsou ještě v jednání.

Program si budete moci naplánovat v pionýrské Přihlašovně.

V nabídce bude jistě: prohlídka expozic v Landek Parku s fáráním do dolu, Malý i Velký svět techniky, komentovaná prohlídka centra Ostravy s průvodcem, Nová radnice, ZOO, Slezskoostravský hrad, Důl Michal, Dinopark.

Večer bude ve znamení her a zábavy. Čeká na vás pódiový kvíz a vyvrcholením bude koncert hlavního hosta Dětské kuba-a-marketkaPorty. Nezapomeneme ani na noční pionýry, kterým se nebude chtít do hajan, a budou si chtít zazpívat s kytarami.

V neděli nás čeká rozloučení a vyhodnocení soutěží.

Při přípravách RESETu nezahálí ani naši malí pionýři. Jistě jste již viděli naše krátké zvací video. Komentář k němu nahrály děti z oddílu Doubraváček Kuba a Markétka a věřte, že jim to dalo spoustu práce. Na video se můžete podívat na stránkách www.pionyr-reset.cz.

Zajímavost našeho kraje – DOV

D
olní Oblast Vítkovice – spolek založený roku 2007. Původně čistě průmyslové areály se mění na místa pro lidi.

Bývalý plynojem se změnil v multifunkční aulu Gong, kde probíhají odborné konference, semináře, ale i kulturní a společenská setkání.

dolni-oblast-vitkovicZ více jak dvacetimetrové nástavby na vysoké peci se vyloupla vyhlídková věž Bolt Tower s kavárnou a klubem. Věž křtil sám světový rekordman a olympijský vítěz v běhu Usain Bolt.

Malý svět techniky, známý dětským divákům Déčka jako U6, nabízí interaktivní technické expozice. Už jste byli v ponorce? Řídili jste autobus? Umíte vyťukat morseovku? Toto a mnohem více si zde můžete vyzkoušet v doprovodu Julese Verna.

Velký svět techniky – stálé expozice Dětského světa pro nejmenší, Světa vědy a objevů, Svět civilizace, Svět přírody, 3D kino, Divadlo vědy… to vše vás pohltí i na několik hodin a nepustí jen tak zpět.

Další průmyslové objekty změněné k volnočasovým či kulturním aktivitám si můžete prohlédnout na www.dolnivitkovice.cz.

za MKOP Katka