Pionýr je RESETován!

O víkendu 9. až 11. června proběhlo v ostravském Landek Parku Republikové setkání pionýrských oddílů, zkráceně RESET. Dětí a vedoucích se v Ostravě sešla zhruba tisícovka, a i když počasí zrovna nepřálo, užili si společně nejen samotné setkání s kamarády, ale také spoustu připravených aktivit. Mezi nimi byly například rukodělky, sporty, společenské hry, výlety, setkání pionýrských maskotů, které si oddíly dovezly s sebou – a některé z nich, jako soutěž ve skládání puzzle nebo geocachingová stezka, byly otevřené i veřejnosti.

Dětská Porta

Zároveň s RESETem se na Landeku konalo i republikové finále Dětské Porty, což je jedna z částí otevřené kulturní soutěže Pionýrský Sedmikvítek. Od sobotního dopoledne se na dvou pódiích střídali jednotlivci, dua, i početné skupiny od nejmenších dětí, až po ty hodně odrostlé. 🙂

Diváci si mohli vychutnat 35 soutěžních vystoupení v žánrech folk a country i koncerty několika hostů, které korunovala skupina Klíč (kvartet).

Díky všem, kdo přiložili ruku k dílu!