Melodie

Každý, kdo šel v sobotu 13. ledna kolem divadla U Kapličky v Českých Budějovicích a nahlédl dovnitř, mohl vidět, jak vypadá soutěžní klání mladých zpěváků a muzikantů. Konalo se zde totiž republikové finále Pionýrského Sedmikvítku v oblasti Melodie.

Porota ve složení Vojtěch Zeman, Roman Ondrušek (oba z hudební skupiny Mince) a Jarda Hnízdil (frontman hudební skupiny Spolektiv), zhlédla celkem 24 soutěžních vystoupení a ani tentokrát to neměla lehké. Výkony soutěžících byly skvělé.

Tereza Nová, která vyšvihla písničku Boky jako skříň, nám o sobě prozradila, že z hudební branže má ráda Lucku Vondráčkovou, Petra Lexu a hudební skupinu Imfao. Vůbec neměla trému, a tak se mohla společně se svými rodiči, kteří ji na soutěž doprovázeli, radovat z prvního místa.

Bratři Jan a Radomír Kolářovi mají hodně společného, oba hrají na klasickou kytaru, oba baví hrát šachy (Honza skoro pokaždé Radka porazí) a oba hrají ping-pong. Jediné v čem se neshodnou, je to, kdo je z nich víc hubatý. Radek tvrdí, že Honza a Honza naopak tvrdí, že Radek. Do divadla v Budějovicích, kde se soutěž konala, to měli 300 km, ale cesta podle nich byla v pohodě, protože ji skoro celou prospali. Jejich výkon byl skvělý, ať už vystupovali jako Duo 2Ká nebo jednotlivci v kategorii instrumentální hra na hudební nástroj. Vždy se umístili na prvním místě.

Celý sál si získala dvojice malých zpěváčků Lucie Zdeňková a Jan Vilánek z PS Podlesáci Čestice. Za originální interpretaci písně Jede sedlák do mlýna získali čestné ocenění. Oba chodí do třetí třídy, Lucka má ráda matematiku a Honzík má rád tělocvik. A teď si můžete tipnout jejich oblíbenou kapelu. Jsou to Kabáti. Ostatně skoro všichni z Podlesáků jsou fanoušky této kapely.

I když prý měla strašnou trému, tak po první písničce to bylo už v pohodě… To nám prozradila Karolína Kofroňová, která v soutěži získala čestné uznání. Kromě hudby se věnuje i sportovnímu aerobiku a běhá steaple chase (tak trochu jiný běh přes překážky, včetně těch vodních). Má ráda kávu s mlékem a jejím dopingem je čokoláda. Zpívá ve školním sboru Mendík, se kterým byli v Římě zpívat papeži. A jaké jsou její hudební vzory? Roman Vojtek nebo Daniel Hůlka. Její oblíbenou skladbou je I Dreamed a Dream.

Překvapením pro mnoho lidí v sále byla kapela Docela, která přijela až ze Vsetína. I když tahle parta mladých hudebníků (věkový průměr je 11 let) hraje společně teprve 4 roky, jsou úžasně sehraní a je na nich vidět nadšení. Hrají populární popové a rockové písničky českých i zahraničních interpretů a doslova si to užívají, což bylo vidět u písničky Svačina, za kterou si odnesli čestné uznání poroty a získali také první místo v kategorii Vokální a vokálně instrumentální soubory. Hlavní slovo má v kapele Lucka. Když se jich zeptáte na nejoblíbenější jídlo, všichni shodně prohlašují, že řízky. A co považují za svůj největší úspěch? Vystupování s Bárou Polákovou. Jednou by chtěli vyprodat Strahov. 🙂

Anička

Kategorie ZA (Jednotlivci a vokální dua s doprovodem reprodukovanou hudbou, případně bez doprovodu)
1. místo: Tereza Nová
2. místo: Lenka Vaculíková
3. místo: Kateřina Plocková
3. místo: Kamila Dvořáková
Čestné uznání poroty: Šárka Měsícová

Kategorie ZP (Jednotlivci a vokální dua s živým doprovodem)
1. místo: Duo 2Ká – Radomír a Jan Kolářovi
2. místo: Karolína Levá
3. místo: Eliška Benceová
Čestné uznání poroty: Jan Vilánek a Lucie Zdeňková, Karolína Kofroňová, Radomír a Jan Kolářovi.

Kategorie VIS (Vokální a vokálně instrumentální soubory)
1. místo: kapela Docela
Čestné uznání poroty: kapela Docela, kapela Lol Band.

Kategorie IA (Instrumentální hra na hudební nástroj nar. 2002 a mladší)
1. místo: Jan Kolář

Kategorie IB (Instrumentální hra na hudební nástroj nar. 1997–2001)
1. místo: Radomír Kolář