Ledová Praha se blíží

Vyrážíte také s oddílem na největší otevřenou akci Pionýra?

Ještě není pozdě se rozhodnout!

Ledová Praha se vám otevře ve dnech 2. až 4. února.

Ledovka
Asi budeme v Pionýru těžko hledat někoho, kdo neslyšel o Ledové Praze, které ale téměř všichni říkáme Ledovka. Tahle akce bude mít už osmnáctý ročník a po celou dobu je její myšlenka stejná. Nabídnout v době pololetních prázdnin dětem možnost navštívit pražská muzea, historické památky a další zajímavá místa buď zadarmo, nebo s velkou slevou.
Už od začátku přitahovala spoustu návštěvníků a v posledních letech se jejich počet pohybuje kolem 15 000! Nejde přitom zdaleka jen o pionýry, ale i děti z jiných spolků, z DDM, školní třídy, rodiny s dětmi, děti z dětských domovů.

Váháte? Ještě můžete klidně vyrazit!
Pokud si říkáte, že byste rádi vyrazili, ale už je pozdě, tak nezoufejte. Ledové karty, díky kterým získávají účastníci volné nebo zlevněné vstupy, budou k dostání až do pátku 2. 2. A navíc je možné si o ně požádat a dostat je i poštou. Takže nic nebrání tomu, abyste se ještě rozhoupali a užili si Ledovku spolu s dalšími patnácti tisíci účastníky.

Co je nachystáno?
Pokud nevyrážíte na Ledovku poprvé, uvidíte v nabídce spoustu povědomých názvů tradičních partnerů akce, jako jsou expozice Národního muzea, Muzeum Policie ČR, Pražský hrad, Poštovní muzeum, Botanická zahrada PFUK, Botanická zahrada hl. m. Prahy, Muzeum Karla Zemana s mnoho dalších, Síň slávy českého fotbalu.
Najdete tu ale i úplné novinky, jako je Národní zemědělské muzeum, Galerie Tančící dům – výstava Sedmičky Josefa Lady, Muzeum historických nočníků a toalet, Museum Kampa – zde se skupiny musí hlásit předem – viz nabídka dílen na internetu.
Toto je ale jen výběr pro představu, kompletní nabídku včetně případných pokynů k jednotlivým místům najdete na stránkách www.ledovapraha.cz.

Ještě něco k tomu?
Jasně! Jako každý rok probíhají s Ledovou Prahou i další aktivity. Letitou tradicí je koncert Děti dětem, kterým vrcholí každý ročník Pionýrského Sedmikvítku. Pro milovníky geocachingu je připravená hra, která je provede po starých pražských tržnicích (více se dočtete v geopozvánce na straně 13).
A úplně pro všechny je přichystána…

Velká ledová soutěž
Velká ledová soutěž u příležitosti Ledové Prahy je tu už potřetí! Zapojit se může každý, nejen účastníci Ledové Prahy, a to např. prostřednictvím webového formuláře.

9Jak se zapojit?
Stačí odpovědět na 10 soutěžních otázek, které naleznete na druhé straně letáku, který obdržíte s Ledovou kartou, nebo na webu pionýra, po kliknutí na banner Ledové Prahy a výběru Velké ledové soutěže.

Své odpovědi zadejte nejpozději do 16. 2. 2018 do webového formuláře na adrese www.pionyr.cz, kde naleznete také pravidla soutěže, popřípadě je zaneste nebo zašlete na soutěžním letáku na adresu Ústředí Pionýra Senovážné nám. 977/24, 116 47 Praha 1.

Co můžete vyhrát?
Vyhrát můžete hru Cortex od společnosti Albi nebo další hodnotné ceny a hry, které získá 100 nejúspěšnějších účastníků soutěže. Velká ledová soutěž s Pionýrem pro všechny malé i velké je tu. 🙂

Tak neváhejte a soutěžte s námi.