Dětská Porta v Ostravě, tentokrát pod širým nebem

Republikové finále Dětské Porty bude tento rok souběžně s Republikovým setkáním pionýrských oddílů – RESET 2017 v Ostravském Landek Parku.

Skoro 60 jednotlivců a hudebních uskupení z 12 oblastních kol, která probíhala na konci minulého roku po celé republice, dostalo doporučení k postupu do republikového finále. Tři další finalisté postoupí z celostátní rozhlasové soutěže Dětský Talent Country Radia. Ta proběhne v květnu ve víkendových vysíláních a na webu Country Radia, takže i vy si budete moci soutěžní písně poslechnout a svým hlasem rozhodnout, kdo z finalistů Dětského Talentu bude na Landeku soutěžit.

Nad letošním ročníkem převzali záštitu Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje z.s. a Ing. Pražák, náměstek ostravského primátora. Hlavním partnerem Dětské Porty je soutěžní festival Porta, který proběhne ve druhé polovině června v Řevnicích. Díky této spolupráci se můžete už nyní dočíst o Dětské Portě v časopise ePortýr.

Kromě Country Radia, které je hlavním mediálním partnerem, bude možné zaslechnout informace o naší soutěži a rozhovory s postupujícími či vítězi i v Rádiu Junior nebo Českém rozhlase Ostrava a Olomouc.

Jak to bude na Landeku probíhat?
V sobotu 10. června budou na dvou podiích skoro celý den probíhat soutěžní vystoupení. Na menším v podobě trucku, který nám poskytla společnost E.ON, se představí spíše jednotlivci a menší uskupení, na hlavním se pak můžeme těšit na početnější soutěžící skupiny a zpívající oddíly. Večer proběhne na velkém podiu koncert hlavního hosta a vyhlášení vítězů společně s předáváním cen.

Co čeká na vítěze Dětské Porty?
Vítězové si odnesou cenu Dětské Porty, diplom a další odměny. Vybraní vítězové dostanou možnost vystoupit jako hosté na festivalu Porta v Řevnicích nebo na brněnském a ostravském koncertu „Fontána Country Radia“. Můžete je vidět i na koncertu Děti dětem, který pořádá Pionýr každoročně v době pololetních prázdnin.

Na koho se můžeme těšit?
Hlavním hostem bude folková skupina Klíč (kvartet), jejíž píseň „Omnia vincit amor“ byla vybrána mezi 12 nejpopulárnějších folkových písní 20. století. Ale i během dne zahrají a zazpívají soutěžícím i divákům hudební hosté. Například folková skupina Hrnek, která podle svých slov hraje new acoustic music a tíhne i ke grassu či americkému folku či folková písničkářka Jana Rychterová, jinak též hudební dramaturgyně Českého rozhlasu – Rádia Junior a moderátorka naší soutěže. Jejím moderátorským kolegou bude Josef Chmel, kterého můžete znát z Country Radia.

V porotě zasednou například zástupci Porty, Country Radia, Slezské Ostravy či kapel Hrnek a TEMPO di Vlak.

Ale hlavně se všichni můžeme těšit na spoustu talentovaných dětí a mladých lidí, kteří mají jedno společné – mají rádi folkovou a country muziku. Pojďme je tedy společně podpořit a ocenit jejich úsilí. Těšíme se na setkání na Landeku.

štáb Dětské Porty

Partneři republikového finále Dětské Porty 2016/2017