Chceme se potkat s ostatními pionýry

Říkáte si, že by bylo fajn poznat nové kamarády, kteří jsou naladěni na podobnou vlnu jako vy? Rádi byste si vyměnili zkušenosti, načerpali nápady? Skvělou příležitostí k tomu jsou společné pionýrské akce, ať už ty celorepublikové nebo krajské. Tady je výběr několika, které určitě stojí za zvážení (rozhodně to ale nejsou všechny).

RESET
Pionýry z celé republiky můžete potkat na RESETu (REpublikové SETkání pionýrských oddílů). Koná se každé dva roky, v roce 2017 proběhne 9. – 11. 6. v Ostravě. Kromě samotného setkání je pro děti vždy nachystána řada různých aktivit, výletů a podobně.

Ledová Praha
Největší otevřená akce Pionýra probíhá každý rok o víkendu na přelomu ledna a února (pololetní prázdniny). Nabízí možnost zdarma nebo s výraznými slevami navštívit pražská muzea, historické památky i další zajímavá místa a také se potkat s dalšími oddíly třeba i na koncertu Děti dětem.

Pionýrský Sedmikvítek
Otevřená kulturní soutěž, do které se může zapojit opravdu každý, jednotlivci i oddíly. Soutěžní oblasti jsou: Tance, Folklórní tance, Clona, Melodie, Divadlo, Výtvarná činnost, Literární soutěž, Dětská Porta. Jinými slovy jde o činnosti, které v oddílech běžně děláme – a díky Sedmikvítku se v nich můžeme poměřit s ostatními pionýry.

Uzlařské soutěže
Každý rok na jaře v Českých Budějovicích soutěží nejen pionýři ve vázání uzlů na čas v klání zvaném „O Putovní pohár Zlaté růže“ nebo také Turbánek. Obdobné soutěže probíhají i v rámci některých KOP (např. Jihomoravské či Plzeňské).

To zdaleka není vše
Každý rok probíhá řada sportovních turnajů na úrovni krajských organizací, například v ringu, vybíjené, volejbalu. Přibývá také akcí zaměřených na air-soft nebo paintball, ať už „skupinových“, jako tradiční Paintballová liga PS Čáslav, nebo společných, jako Airsoftový víkend v květnu.

Jak začít

• Sledujte Mozaiku a Přihlašovnu, pak už jen stačí si vybrat a vyrazit…

Odkazy

• Přihlašovna – nejen přihlašování, ale i podrobnější informace o akcích – prihlasovna.pionyr.cz