Advent po pionýrsku

Týdny před Vánocemi jsou v Pionýru naplněné tradičními aktivitami, jako jsou mikulášské slavnosti, schůzky s nadílkou dárků a také adventní dílny. Jak se letos pionýrům vyrábění ozdob i dárků dařilo, vám nastíní zprávy i fotky na této stránce.

Za dveřmi je advent a spousta rodičů s dětmi z naší skupiny si každou nadcházející neděli rozsvítí svíčku na adventním věnci, který si vyrobili na tradiční adventní dílničce. Klubovna při ní praskala ve švech, sešlo se nás téměř čtyřicet! Vyrobili jsme krásných osmnáct věnců, poklábosili nad teplým čajem, dobrotami i cukrovím a kromě věnců si děti vytvořily krásná přáníčka. Ruku k dílu přidaly i nejstarší děti z našich oddílů, také díky jejich pomoci se akce skvěle vydařila. Dorazily nejen maminky, ale i tatínkové a povedlo se nám naladit opravdovou předvánoční pohodu.

Terka Fišerová, PS Záře

Ve čtvrtek 24. 11. jsme si udělali vánoční dílnu v pionýrské klubovně ve Staříči. Pomoct nám přišli i někteří rodiče a sourozenci. Vytvářeli jsme ozdobné vánoční hvězdičky z ruliček od toaletního papíru a z papírových sáčků a papírové vánoční stromečky ozdobené třpytivými hvězdičkami. Všichni byli s výrobky i průběhem schůzky spokojeni, přestože odcházeli olepeni lepidlem a třpytkami.

Marcela Petrášová, PS Přátelství Staříč

Ve čtvrtek 17. 11. jsme se sešli v klubovně u předvánočního výtvarného tvoření. Jako první přišli na řadu andělíčci s hlavou z malé polystyrenové kuličky a tělem z rozebraných kolíčků na prádlo, nazdobení perličkami. Další andělíčci byli vystřižení a dozdobení a také jsme vyrobili rybičky k zavěšení na stromek. Děti se zabavily tvořením vánočních ozdůbek celé tři hodiny a užily si společně tento předvánoční čas.

Božena Klimecká, PS Kopřivnice

Výtvarné dílny pro rodiče mají u nás dlouholetou tradici. Bývají třikrát do roka před Vánoci, velikonočními svátky a při ukončením pionýrského roku. Dílna je doplněna vždy o výstavku výrobků, promítání fotografií a něco dobrého na stole. Povídáme si s rodiči o práci našich výtvarných oddílů Pusík a Knoflíci a jsme rádi za náměty na vylepšení činnosti. Hlavní náplní však je tvoření a vyzkoušení zda nezapomněli používat nůžky, tavnou pistoli ap. Vždy vzniknou nádherné dekorace. Letošní adventní dílna se uskutečnila 22. 11. a rodiče si odnesli ozdobný květináč s figurkami sněhuláka, Santy a soba.

Miroslav Dvořák, PS Nepomuk